Letem světem o Lence

LETEM SVĚTEM O LENCE

Zdravím ! Jmenuji se Lenka a jsem novou redaktorkou na těchto stránkách www.muzikaveskole.cz . Dovolte, abych se představila.

Není tak dávno, co jsem si jako malá holka brávala na zahradě švihadlo, které jsem používala místo mikrofonu a vydržela jsem si celé dny zpívat. Tehdy jsem si přála být slavnou zpěvačkou. Bohužel jsem musela uznat, že hlasivky mi na žádné obdivuhodné výkony nestačí, tak jsem alespoň hudbu ráda poslouchala a stále poslouchám. Od svých deseti nebo jedenácti let miluju skupinu Elán, kterou obdivuji do dnes. Jezdím s manželem na jejich koncerty téměř po celé republice a zpívám si s nimi jejich nesmrtelné hity.

To, že bych mohla psát písničky, mě napadlo vlastně jen náhodou. Pracovala jsem jako učitelka v MŠ a potřebovala jsem písničku na téma „Moře“. Tápala jsem v paměti, ale na žádnou jsem si nemohla vzpomenout. Tak jsem si řekla, že si něco vymyslím. No, a vznikla písnička „Žralok“.  A pak už to frčelo. Během jednoho roku mě paní Milada Karez, kterou jsem oslovila, vydala dva zpěvníky „Písničky pro děti“. Doufám, že nezůstane pouze u těchto dvou zpěvníků, neboť písniček mám zatím v šuplíku ještě spoustu.

Své písničky „testuji“ na dětech z MŠ, kde vedu pěvecký sbor. Děti rády zpívají třeba písničky Bedřich, Panda Fanda, Kulíšek, Žabka princeznou, Červík Pepík, Datel a Čáp. Jejich chuť zpívat mé písničky mě nabíjí a žene dopředu.

Občas píši do učitelského Kafometu, s paní Miladou Karez budeme natáčet 3 CD z mých dvou zpěvníků. Vrhla jsem se i na psaní pohádkových knížek, které vyjdou v nakladatelství Grada.

Lenka Jakešová